Prihlásiť
Požičaj knihu

 

J. Bergoglio / A. Skorka – O nebi a zemi: Pápež František o viere, rodine a Cirkvi v 21. storočí


Autor: J. Bergoglio / A. Skorka
Názov:O nebi a zemi: Pápež František o viere, rodine a Cirkvi v 21. storočí Slovenčina
Pôvodný názov:Sobre el cielo y la tierra Španielčina (Español)
Vydavateľstvo:Kumran
Rok vydania: 2013
ISBN:978-80-89277-33-9
Strán:208
o_nebi_a_zemi_kumran.jpg

 

Pápež František o viere, rodine a Cirkvi v 21. storočí

Kardinál Jorge Mario Bergoglio, od 13. marca 2013 pápež František, a rabín Abraham Skorka, rektor Latinskoamerického rabínskeho seminára, sú dvaja húževnatí podporovatelia medzináboženského dialógu, prostredníctvom ktorého sa snažia hľadať spoločné cesty bez toho, aby sa zriekli osobitostí, ktoré ich charakterizujú.

Kniha O nebi a zemi je výsledkom série hlbokých rozhovorov, ktoré títo muži viedli striedavo v arcibiskupskom sídle a v židovskej komunite Benei Tikva. Počas svojich stretnutí prechádzali najrozličnejšími teologickými a svetskými otázkami. Boh, fundamentalizmus, 
ateisti, smrť, holokaust, homosexualita, kapitalizmus sú sotva zlomkom tém, v ktorých nám nová hlava Katolíckej cirkvi a uznávaný rabín dávajú možnosť spoznať svoje názory.

„Kresťanský život je tiež akýmsi športom, zápasom, pretekmi, 
kde sa človek musí vzdávať vecí, ktoré ho vzďaľujú od Boha.“ 

Kniha O nebi a zemi je viac než len medzináboženský dialóg. V osobe židovského rabína a katolíckeho kardinála ide o stretnutie staršieho brata vo viere (judaizmu) s mladším bratom (kresťanstvom), ktorí sa spoločne zamýšľajú nad otázkami, ktoré patria celému ľudstvu. Podstatnou črtou rozhovorov je pravda a úcta, s ktorou sa obaja aktéri vyjadrujú pri hľadaní odpovedí. Práve táto skutočnosť robí čítanie mimoriadne inšpiratívnym pre našu cestu spoznávania odpovedí na otázky o zmysle života, ale aj o každodenných situáciách, ktoré zažívame.

Knihu vlastnia


Úplný zoznam vlastníkov a čitateľov knihy je zobrazený len prihláseným.