Prihlásiť
Požičaj knihu

 

Viola Stern Fischerová a Veronika Homolová Tóthová – Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory


Autor: Viola Stern Fischerová a Veronika Homolová Tóthová
Názov:Mengeleho dievča - Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory Slovenčina
Vydavateľstvo:Ikar
Rok vydania: 2016
ISBN:9788055151885
Strán:368
mengeleho_dievca.jpg

POZOR, toto NIE JE E-KNIHA na stiahnutie! Len záznam o tom, kto ju vlastní, požičal a čítal.

 

Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“
To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla.
Tá hrozná doba stvorila množstvo príbehov. Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.
Po vojne sa náhodou stretla so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.
Viola Fischerová po rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy iných ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.

Knihu vlastnia


Úplný zoznam vlastníkov a čitateľov knihy je zobrazený len prihláseným.