Prihlásiť
Požičaj knihu

 

Sayersová/ Christieová/ Dane/ Bentley/ Berkeley/ Crofts/ Walpole/ Knox/ Williams/ Jesseová/ Armstrong/ Hume/ Chancellor – Za Španielskou stenou


Autor: Sayersová/ Christieová/ Dane/ Bentley/ Berkeley/ Crofts/ Walpole/ Knox/ Williams/ Jesseová/ Armstrong/ Hume/ Chancellor
Názov:Za Španielskou stenou Slovenčina
Pôvodný názov:Behind the Screen Britská angličtina (British English)
Vydavateľstvo:Smena
Rok vydania: 1988
ISBN:073-077-88
Strán:304
H.Walpole,_A.Christie_a_D.Sayers_Plus_Berkeley,_Bentley_a_Knox_-_Za_Spanielskou_stenou.jpg

Pod názvom Za Španielskou stenou sa skrývajú tri detektívne príbehy, spoločné dielo najlepších anglických autorov tohto žánru. Ide o zaujímavý literárny pokus, pri ktorom každú kapitolu napísal iný autor, a tak sa základná fabula z kapitoly na kapitolu komplikuje, pribúdajú nové postavy, podozrenie sa prenáša z jednej osoby na druhú. Každý príbeh sa odohráva v inom prostredí. V Trháku sa vyšetruje vražda novinára, poviedka Za Španielskou stenou má komornejší ráz, nachádzame tu klasický motív vraždy v uzavretej miestnosti, kde dôležitú úlohu zohrá presné časové zachytenie deja.

Rovnakým kolektívnym dielom majstrov detektívnej literatúry je i román Dvojnásobná smrť. Odohráva sa na anglickom vidieku a vyšetruje sa v ňom prípad dvojnásobnej otravy jedom. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch príbehov tu každý z autorov pripojil ku kapitole, ktorú napísal, svoje poznámky a tak ju odovzdal nasledovníkovi.

Kniha je zaujímavou novinkou, dokazujúcou, že detektívna literatúra ešte zďaleka nevyčerpala všetky svoje možnosti a môže prekvapiť celkom nečakanými formami.

Knihu vlastnia


Úplný zoznam vlastníkov a čitateľov knihy je zobrazený len prihláseným.