Prihlásiť
Požičaj knihu

 

Návody

Nastavenie práv

3. 4. 2013

V účte čitateľa je možné nastaviť rôznu úroveň práv pre vlastnené, (pre)čítané a požičané knihy. V prípade, že je niektorá položka nastavená na Verejné, účet čitateľa je viditeľný aj neprihlásenému návštevníkovi (nezahlási to chybu o nutnosti prihlásenia). Implicitné hodnoty (ak ešte nič nie je nastavené) sú Len pre prhlásených.

Presmerovanie


Nahrať prebal knihy

28. 3. 2013

Obrázok prebalu knihy pred nahraním pomenujeme aspoň jeho názvom prípadne aj menom autora, nie len nejaké číslovanie fotoaparátu. Napr.: C.S.Lewis-Rady-skuseneho-diabla.jpg a nie DSC_1334.JPG

Ak si obrázok vyžaduje úpravu (napr. spraviť výrez), knihe pridáme kategóriu Uprav obrázok a niekto "umelecky nadaný" ho upraví. :)


Presmerovanie knihy a autora

22. 3. 2013

Možnosť zadávať presmerovania (namiesto zmazania) na autorov a knihy v pripade duplicít je vhodné nielen kvôli odkazovaniu a vyhladávačom, ale aj kvôli nedeštruktívnemu prístupu k dátam. Ošetria sa tým aj iné (väčšinou skrátene) tvary mien autorov.

Presmerovanie

  1. Najprv si nájdi knihu, ktorú chceš zachovať a skopíruj si ID z URL (CTRL+C).
  2. Nájdi duplicitnú knihu, daj upraviť a do vstupného poľa Presmerovanie ID vlož skopírované ID (CTRL+V)

Presmerovaná kniha sa po úprave hneď presmeruje na správnu a už sa viac nebude zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania. Rovnakú techniku použi aj pre presmerovanie autora.

Pozor, nepresmerovávaj knihu, ktorú niekto vlastní! Radšej napíš adminovi.


Pridanie knihy s rovnakým názvom

8. 3. 2013

Ak chceme pridať knihu s rovnakým názvom ako má iná kniha, zobrazí sa nám stránka s upozornením. Ak ide o omyl, vyberiem inú knihu zo zoznamu. Ak nie, potvrdíme pridanie.

Upozornenie na rovnaký názov

Vrátenie požičanej knihy

19. 2. 2013

V účte čitateľa pribudol odkaz Vrátil som! pri knihách, ktoré si čitateľ požičal. Po kliknutí sa zobrazí kalendár pre vyplnenie dátumu vrátenia a predvyplní sa vzorová správa v systéme súkromných správ, ktorá sa zašle vlastníkovi knihy. Správa obsahuje odkaz na knihu, ktorý otvorí formulár na potvrdenie o vrátení knihy.

Neide len o spôsob, ako upozorniť vlastníka, ktorý pozabudol zaznamenať vrátenie knihy, ale čitateľ môže týmto spôsobom aj uľahčiť správu pôžičiek vlastníkovi, keďže mu stačí len dva krát kliknúť (Odkaz v emaily + potvrdiť vrátenie). :)

Vrátenie požičanej knihy


Požičiaš knihu?

4. 1. 2013

Ku vlastníkom, ktorí môžu požičať knihu, pribudol odkaz Požičiaš?. Otvorí sa stránka súkromných správ, kde sa predvyplní text s prosbou a odkazom na knihu.

Požičiaš knihu?